Je marketing vaším hobby alebo zamestnaním? Vymeňme si skúsenosti a porozprávajme sa o tom, ako ho robiť najlepšie.

pondelok 29. marca 2010

Internetový marketing a PPC s rozumom

Aj keď reklama na internete je stále veľmi výhodnou alternatívou voči klasickej reklame, pribúdaním inzerentov sa podmienky menia aj na webe. Ak bez veľkého premýšľania spustíte PPC kampaň a tešíte sa, že noví návštevníci prídu na vašu webstránku, môže sa vám takýto postup pekne predražiť.

Dôležité je nielen pritiahnutie návštevníkov na webstránku, ale predovšetkým miera konverzie

Skôr než sa do kampane PPC (pay per click - teda platba za klik) pustíte, pozrite si svoju webstránku kritickým okom. Má všetky atribúty kvalitnej stránky? Je zrozumiteľná? Obsahuje jasnú ponuku? Dokáže sa tu návštevník zorientovať a nájsť to čo potrebuje? Ak si dáte námahu na tomto mieste, urobíte veľa preto, aby sa z návštevníka vašej webstránky stal neskôr zákazník.

Určite si jasné a konkrétne ciele pre svoju PPC kampaň

Nie vždy je najlepším nápadom, snažiť sa v prvom kroku PPC reklamy o predaj. Niektoré služby vyžadujú jednoducho väčší stupeň dôvery a návštevník sa tak ľahko nerozhodne pre priamu objednávku. Rozumnejšie môže byť poskytnúť dôvod, aby sa medzi vami v priebehu času vytvoril vzťah.
  • Mám na mysli predovšetkým ponúknutie registrácie na odber kvalitných informácií. Ak váš newsletter prináša hodnutu, postupne záujemcu o svojich profesionálnych schopnostiach presvedčíte. A potom máte oveľa väčšiu šancu na úspech, keď začnete hovoriť o predaji.
  • Iným vhodným cieľom PPC kampane je vyvolanie žiadosti o bližšie informácie, zaslanie "bielej knihy", ako sa často označujú technické informácie, užitočné pre potenciálnych užívateľov alebo jednoducho vyvolanie záujmu o telefonický kontakt.
Definujte si vopred, čo budete považovať za úspech PPC kampane. Spočítajte si, koľko vás bude stáť získanie kontaktov potenciálnych zákazníkov, aké % úspešnosti môžete očakávať zo zozbieraných kontaktov a zvážte, do akej miery je pre vás efektívne tieto prostriedky vynakladať. Pretože to čo môže byť úžasne ziskové pri dlhodobých a drahších produktoch, sa môže ukázať ako beznádejne stratový spôsob pri produktoch s nižšími cenami.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára