Je marketing vaším hobby alebo zamestnaním? Vymeňme si skúsenosti a porozprávajme sa o tom, ako ho robiť najlepšie.

sobota 24. apríla 2010

Marketing a premyslená koncepcia

Myslenie je najťažšia práca na svete. Preto sa ním zaoberá tak málo ľudí.
Henry Ford

Myslenie odlišuje víťazov od neúspešných. A podnikaniu dáva silu, ktorá ho udrží na ceste hore, bez ohľadu na to, aký strmý je kopec. Je zvláštne, že veľa ľudí strávi množstvo času hľadaním nových informácií, štúdiom, čítaním, ale zabúda na podstatnú vec. Všetky vedomosti budú prospešné, len ak premyslíme spôsob, akým ich využiť pre svoje ciele.

Neraz na moje marketingové prednášky prídu ľudia, ktorí nepredpokladajú, že to čo sa naučia, bude potrebné zaviesť do praxe. Akosi nechcú rešpektovať úsilie s tým spojené a samotné vedomosti sú pre nich cieľom.

Nechápte ma zle, nehovorím, že učiť sa je zbytočné. Ale ak sa nezamyslíte nad tým, čo sa potrebujete naučiť a ako to plánujete využiť, môže sa stať, že získate množstvo zaujímavých, no zbytočných vedomostí, ktoré vašu firmu neposunú k lepšiemu výkonu. Marketing je nesmierne príťažlivá sféra, ale premyslená koncepcia a poctivá vytrvalá práca musia byť obrátenou stranou tejto mince. Pokúste sa stráviť každý deň zopár minút sústredeným hľadaním otázok a odpovedí:

  • Čo je tou najväčšou prekážkou, ktorá mi v súčasnosti bráni dosiahnuť viac?
  • Prečo sa s touto prekážkou stretávam, v čom by mohol byť dôvod?
  • Čo by mi pomohlo odstrániť problém, aké nástroje mám k dispozícii?
  • Aké riešenie dokážem nájsť a zrealizovať, čo som ochotný urobiť?

Nie je to ľahké. A ani to nie je všetko. 
Potom vás čaká to najdôležitejšie. Urobiť to!  Zaviesť veci do praxe: naplánovať, preskúmať, napísať, zrealizovať... Preklenúť priepasť medzi naplánovaním a uskutočnením. To je to, čo prináša úspech – a nielen v marketingu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára