Je marketing vaším hobby alebo zamestnaním? Vymeňme si skúsenosti a porozprávajme sa o tom, ako ho robiť najlepšie.

nedeľa 9. mája 2010

Ako zvýšiť účinok reklamného textu?

Zvýšte vnímanú hodnotu vášho produktu formou exkluzivity

„Len pre pozvaných hostí...“
„Špeciálna ponuka, ktorá sa nebude opakovať...“
„Nie je určené pre verejnosť“

V dnešnom reklamou zahltenom svete súťažíme až príliš často s „me-too“ produktami, ktoré tvrdia, že dokážu presne to, čo líder na trhu. Ak sa nechceme stať len jedným z tisícich, uvažujme, čím sa môžeme od svojich konkurentov odlíšiť.

Čo vedia dobrí reklamní textári?

Jedným z najúčinnejších spôsobov na vzbudenie záujmu a zvýšenie miery prečítania reklamného textu je vytvorenie aury „špeciálnej ponuky len pre vybraných adresátov“. Apeluje na emócie, dáva pocit vlastnej dôležitosti, odlišuje sa od „bežného priemeru“.

Milujeme tajomnosť, sme ochotní vyskúšať zázračné účinky zabudnutých či dosiaľ nepoznaných metód objavených šamanmi v prírodných pralesoch. Chceme veriť, že riasa z ostrova Okinava nás ochráni pred rakovinou, že čínske huby potlačia prejavy starnutia. A ak sú tieto výsledky známe iba vďaka zasvätenému podaniu a úžitok z nich môže mať len ten, kto získa dôveru rozprávača, tým lepšie.

Túžime po tom, čo je dostupné iba vyvoleným. Ak tento fakt šikovne využije reklamný textár, môže udrieť na nesmierne citlivú strunku.

A nemusí to byť iba „zázračná medicína či zastavenie starnutia“, ktorá ľudí vzrušuje. Exkluzívny klub návštevníkov fitnescentra, kde sa nedostane každý (a vysoké vstupné zabráni tlačenici), členstvo v kruhu zákazníkov, ktorí majú ako prví prístup k módnym novinkám a uvádzacím výhodám, karta VIP zákazníka, ktorý prednostne dostáva informácie a nemusí čakať v rade. Alebo má akúkoľvek inú výhodu, ktorú si dokážete predstaviť.

Dokážete poskytnúť svojim klientom privilegovanú dôležitosť? Vyskúšajte to vo svojej propagácii a možno budete prekvapení účinnosťou vašej novej reklamy.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára