Je marketing vaším hobby alebo zamestnaním? Vymeňme si skúsenosti a porozprávajme sa o tom, ako ho robiť najlepšie.

piatok 14. mája 2010

Zlozvyky, ktoré zabíjajú podnikateľov

Nedávno priniesli svetové médiá štatistiky o tom, ktoré zlozvyky najviac skracujú ľudský život. Asi neprekvapí, že k tým najhorším ukrajovačom z dĺžky života patrí fajčenie, alkohol, nedostatok fyzickej aktivity a zlá štruktúra stravy s nedostatkom ovocia a zeleniny. Ľudia, ktorí tieto zlozvyky nemajú, žijú dlhšie v priemere až o 12 rokov!

A čo náš marketingový život?

Aj tu sa vyskytuje množstvo zlozvykov, ktoré by sme asi nezaradili k správnemu spôsobu života. Vyhnite sa im a nájdete vo svojej práci oveľa viac radosti.

Striedmosť v spotrebe a myslenie na zadné kolieska
V dobrých časoch a na vrchole sezóny je potrebné uložiť rezervy na marketingové aktivity v období, keď dopyt zákazníkov poklesne. Nie je problémom propagovať, keď sa nám výborne darí, ale keď sa nedarí, je to oveľa dôležitejšie. Zvyknite si preto pripravovať marketingové plány a o svojich výdavkoch uvažujte s dlhodobou perspektívou.

Po nepremyslenej propagácii nasleduje „opica“

Nezapájajte sa do každej marketingovej akcie, ktorá sa vyskytne a vyzerá lákavo. Dobre si premyslite, či investícia ide smerom k naplneniu vašich konkrétnych cieľov. Ak skúšate nové veci, poctivo testujte a robte prieskum. Táto dodatočná práca a investícia sa vždy vyplatí.

Doprajte si kvalitu vo svojej duchovnej potrave
Ak na všetko prichádzate sám a učíte sa na vlastných chybách, je to veľmi zdĺhavá a občas aj drahá cesta. Naplánujte si do svojho pracovného programu vzdelávanie, aby ste načerpali nové vedomosti, inšpiráciu a podnety. Môžete siahnuť po odbornej literatúre, absolvovať semináre, poradiť sa s konzultantom – výber prispôsobíte svojej povahe a potrebám. Vyberte si však partnerov, ktorí preukážu, že sami úspešne zvládajú oblasť, v ktorej chcete zbierať skúsenosti a nové poznatky.

Dobite svoju energiu aktivitou a precvičujte myseľ
Nenechajte si ničiť život večnými kritikmi a nešťastníkmi, ktorí stroskotali. Ten kto chce niečo dosiahnuť, musí mať jasné ciele a musí byť aj schopný odlepiť sa od zabehaných zvykov a rutín. Najlepší spôsob, ako dobiť baterky a získať novú životnú silu, je stretávať sa pravidelne s úspešnými a pozitívne naladenými ľuďmi. Nájdite si svoje „kluby úspešných“ a čerpajte múdrosť od najschopnejších lídrov.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára