Je marketing vaším hobby alebo zamestnaním? Vymeňme si skúsenosti a porozprávajme sa o tom, ako ho robiť najlepšie.

streda 27. októbra 2010

Kde vziať a nekradnúť alebo dobrá rada nad zlato


Dnes sa podelím o pár tipov, kde čerpať užitočné informácie. Sú to väčšinou stránky, na ktoré som natrafila pri hľadaní informácií na webe a často som aj sama odberateľov ich noviniek. Niektoré sú v češtine alebo slovenčine, na iných je angličtina potrebná. Používajte a posudzujte však ich rady so zdravým sedliackym rozumom, väčšinou platia, ale vaša situácia nemusí byť rovnaká.

Ako začať s podnikaním, ako plánovať, kalkulovať, pripraviť marketing?
 • Veľmi užitočnú stránku s množstvom tipov, ale aj vzorov plánov, podnikateľských ideí a dobrých rád nájdete na www.bplans.com. Zaujal ma článok o tom, ako využil sociálne médiá v kampani Barack Obama, ale nebojte sa, táto stránka nie je o politike.
 • Iná užitočná adresa môže byť pre vás:  www.marketingprofs.com
Hľadáte dobré rady z internetového marketingu, SEO tipy a technické školenia?
 • Osobne oceňujem a chválim napríklad stránku www.dobryweb.cz, kde nájdete množstvo informácií. Dobré služby mi poskytol aj newsletter, ktorý odoberám.
 • Môžete otestovať aj stránku www.seochat.sk
Ste celkom na začiatku a chcete web zadarmo alebo veľmi-veľmi výhodne?
 • Ak ste úplný začiatočník, odporúčam vám zoznámiť sa so stránkou www.webnode.sk. Stránku s pomerne bohatými možnosťami tu zvládne vytvoriť každý laik. Pre začiatok vám pomôžu aj školiace videá alebo iné rady, navyše, v zrozumiteľnom jazyku.
 • Ak ste trochu zbehlejší v technológiách, skúste to na  www.wordpress.com. Táto stránka ponúka širšie možnosti, ale vyžaduje aspoň základný prehľad v technológiách a zíde sa aj trochu znalostí angličtiny.
 • Pre založenie blogu som zvolila www.blogger.com, kde by ste to mali poľahky zvládnuť. Ponúka všetko, čo na klasickom blogu potrebujete.
Hľadáte články z oblasti písania reklamných textov?
Tu je možné nájsť veľké množstvo stránok v angličtine, pretože reklamní textári spravidla svoje stránky usilovne plnia a aktualizujú. Takmer každý z nich vám poskytne aj hodnotné bonusy zadarmo, ak sa prihlásite k odberu pravidelne zasielaných informácií.
Pokiaľ hľadáte textára, zadajte do Google kľúčové slovo copywriting. Pravdepodobne nájdete toľko odkazov, že si nebudete vedieť vybrať.
Keďže je ich naozaj veľa, uvádzam len dva tipy, ktoré možno nepoznáte:
http://marketingbullets.com
http://directanddigitalmarketing.com/
Potrebujete to v slovenčine? Dovolím si teda upozorniť na vlastnú stránku www.marketingovo.sk, kde publikujem články aj časté blogové príspevky o písaní textov.

Tento súpis stránok by mohol pokračovať takmer do nekonečna a určite sa k nemu ešte niekedy vrátim. Radšej by som však získala vaše názory na obľúbené a užitočné stránky. Uveďte svoje skúsenosti a overené zdroje, spoločne môžeme vytvoriť veľmi užitočný zoznam.1 komentár:

 1. Dobré tipy prináša aj Eben Pagan na svojom blogu alebo webke, kde nájdete aj množstvo free videoukážok. Odporúčam. http://www.ebenpagangurublueprint.net/

  Z internetového marketingu môžete tiež vyskúšať http://askhowie.com/
  Vždy sa dá niečo priučiť...

  OdpovedaťOdstrániť