Je marketing vaším hobby alebo zamestnaním? Vymeňme si skúsenosti a porozprávajme sa o tom, ako ho robiť najlepšie.

nedeľa 1. januára 2012

Urobme rok 2012 šťastným


Šťastný nový rok 2012, nech vás počas neho sprevádza úspech a radosť, spokojnosť v práci, dobré vzťahy v rodine, veselá nálada a stretávate samých dobrých priateľov!

To sú typické želania dnešného dňa, ku ktorým sa pripájam. A dovolím si doplniť pár slov.
Počúvame aj čítame o tom, že rok, ktorý nás čaká, nebude ľahký. Otriasajúce sa finančné trhy, praskajúce realitné bubliny, nezamestnanosť a nedostatok financií, zodpovednosti, či poctivosti.
Aby toho nebolo málo, mayský kalendár nám predpovedá koniec sveta 21. 12. 2012! Čo s tým?

Ja stále verím, že existuje!

Nie, nemám na mysli dobrú vílu z rozprávky o Popoluške, mimoriadne bohaté ložisko ropy na Záhorí, ani čestného slovenského politika. Verím na šancu dosiahnuť úspech serióznou prácou, poctivým úsilím a vlastným pričinením. Verím, že sme to my, kto rozhoduje o tom, ako sa náš úspech vyvinie. Sme to my, kto dáva podnikaniu smerovanie, marketingovej komunikácii myšlienku, plneniu plánov vytrvalosť a úsilie.

Ak ste si stanovili správne ciele, neprehnali to s ilúziami a zladili očakávania s realitou, nie je dôvod, aby sa to nepodarilo. Robte postupné drobné kroky, ktoré smerujú k naplneniu plánov, sú oveľa spoľahlivejšie, ako vytúžené rýchle skoky. Zachovajte vytrvalý prístup, ale občas urobte krok vzad a skontrolujte z odstupu, či sa veci vyvíjajú tak, ako ste zamýšľali.

A pritom všetkom nezabudnite, že tvrdá práca by vám mala prinášať radosť a uspokojenie. Ak to tak nie je, je možné, že niekde robíte chybu a šplháte sa na nesprávny kopec. Odmeňte sa za dosiahnuté úspechy, nezabudnite, že váš osobný život, zdravie, vzťahy s inými ľuďmi sú rovnako dôležité ako práca, preto musia byť v rovnováhe.

Aby ste raz, keď už nebude možné veci zmeniť, nepatrili k tým, ktorí si hovoria:

• Kiež by som sám sebe dovolil byť šťastnejší

• Kiež by som mal viac odvahy vyjadriť svoje pocity

• Kiež by som sa nebol prestal stretávať s priateľmi

• Kiež by som nebol pracoval tak tvrdo

• Kiež by som bol zostal verný sám sebe a nežil podľa toho, čo odo mňa očakávajú iní

Toto sú totiž vyjadrenia ľudí, ktorým zostávalo už len pár dní života. Zozbierala ich austrálska spisovateľka Bronnie Ware, keď pracovala ako ošetrovateľka a vo svojom januárovom úvodníku ich uviedol šéfredaktor Reflexu Ivan Hamšík. Prinútil ma k poriadne hlbokému zamysleniu a preto ich tu ponúkam aj vám. Stojí za to vziať ich do úvahy, čo poviete?

3 komentáre:

 1. V prvom rade prajem veľa úspechov v Novom roku. Áno súhlasím s Vašimi radami, lebo v dnešnej uponáhľanej dobe sme akosi zabudli oddychovať, porozprávať sa s rodinou a kamarátmi. Väčšina sa ženie za šťastím a možno ho majú na dosah ruky, len to nevidia. Veľa ľudí si uvedomí, že sa hnali za niečim čo im radosť a šťastie vôbec neprinieslo. Viem peniaze sú potrebné pre život, ale nie sú samotný život a každý, kto sa dostal do krízovej situácie (napr. úraz, invalidita, krach firmy/manželstva a pod) si to uvedomí až keď je väčšinou neskoro. Tie pravé hodnoty sa vytratili.

  Prial by som si, aby sa v roku 2012 v podnikaní konečne presadili slušnosť, férovosť, rešpekt....
  Jozef Komár

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem za Váš komentár, nedá sa inak, než súhlasiť. To uvedomenie niekedy nie je vôbec jednoduché a neraz k nemu prídeme až poriadnou okľukou...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dnes som sa s radosťou pridala k "nasledovníkom" - milovníkom, obdivovateľom pani Jany a vyslovujem: kiež by som dokázala aspoň časť toho, čo ona a kiež by všetci okúsili klenot, ktorý sme všetci dostali do daru a to obrúsiť aspoň jednu stranu diamantu, aby sme mohli napokon povedal: nežil som nadarmo a tento klenot odovzdávam tým, ktorí budú hodní ho niesť ďalej pre rast blahobytu všetkých, nezabúdajúc na pozitívne hodnoty a emócie.

  OdpovedaťOdstrániť